CategoriesGenel Tatil Doğa

Yaşadığınızı Hissettirecek, Macera Dolu Bir Uçuş Deneyimi: Fethiye’de Yamaç Paraşütü

Fethiye’nin ve Ölüdeniz’in Tadına Yer Yüzünden Baktınız, Şimdi Sıra Gökyüzünde!

Fethiye’yi Fethiye yapan eğlenceli aktivitelerin başında yamaç paraşütü gelir. En hafif hava aracı olan yamaç paraşütü, serbest paraşütle yamaçtan koşarak kalkmayı sağlar. Kanat, askı ipleri, taşıyıcı kolonları, kuşam tertibatı (harness) ve kasktan oluşan yamaç paraşütü, 4000-5000 metre yüksekliğe ve 100-200 km arası hıza ulaşabilir. Özel iniş ve kalkış pisti gerektirmeyen, kurallarına uyulduğunda birçok ulaşım aracından çok daha güvenli olan bu ekstrem sporu Tatil Doğa ekibiyle yapmaya ne dersiniz?

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılıyor?

Dünyadaki en önemli ve en doğal yamaç paraşütü atlayış pistlerinden biri olan Babadağ’ın eğimli arazisinden rehber pilotunuzla birlikte koşarak kanadınızı havayla dolduracak, sonra da kendinizi 1965 metrelik yükseklikten aşağıya bırakacaksınız. Aslında her şey, siz koşmaya devam ederken ayaklarınızın bir anda yerden kesilmesiyle başlayacak. İşte o an, gerçek bir kuş gibi havada salınırken, ufka bakarak yaşadığınızı hissedeceksiniz.

Adrenalin Dorukta

Ölüdeniz’i, Fethiye’nin tarif edilemeyecek derecede etkileyici koylarını ve doğal güzelliklerini kuşbakışı olarak görme fırsatına erişeceğiniz bu eşsiz aktiviteyle uçmanın nasıl bir şey olduğunu keşfedeceksiniz. 1965 metrelik destansı bir yükseklikten aşağıya doğru bir kuş misali uçarken adrenalinin doruklarına çıkacaksınız. Rüzgarın da size eşlik edişiyle kah alçalıp kah yükselirken benzersiz duyguları tadacak, sınırlarınızı zorlayacak, özgürlüğün tanımını yeniden yapacaksınız.

Tüm kontrol size eşlik eden pilotunuzdayken, size yalnızca uçmanın ve uçsuz bucaksız bir manzaranın verdiği müthiş zevki tatmak kalacak. Ruhunuzda tüm benliğinizi kaplayan sonsuzluk hissi, kulağınızda rüzgarın tatlı fısıltısı, ayaklarınızın altındaysa mavinin en güzel tonlarında olağanüstü bir deniz… İşte hayata tam da bu an için geldiniz!

Kelebekler Vadisi’ne El Sallayın

Yamaç paraşütüyle havalandıktan bir sonra, kalkış esnasında hissettiğiniz o adrenalin dolu tatlı heyecanın yerini dingin ve huzurlu bir hava alacak. Gökyüzünde bir kuş gibi süzülürken bu anın unutulmayanlar listesine gireceğinden emin olacaksınız. Bu sırada hiçbir şeyi kaçırmadan etrafınızı izlemeye devam edin; muhteşem bir doğa manzarasıyla birlikte meşhur Kelebekler Vadisi’ni de kuş bakışı görme şansına erişeceksiniz. El sallayın!

İnişe Geçiyoruz

Bu etkinliğin en heyecanlı ve eğlenceli kısımları kalkış ve iniş. Gökyüzünde dolu dolu geçen 30 dakikanın sonunda inişe geçecek ve sizi tekrar yeryüzüyle buluşturacağız.

Yamaç Paraşütüyle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yamaç paraşütünde, size uçuş boyunca oldukça donanımlı bir usta pilotumuz rehberlik ve eşlik edecek. Pilotumuz başta güvenlik olmak üzere her konuda sizi bilgilendirecek. Bu bilgilendirme sürecinde öğrenecekleriniz dışında önceden bilmeniz ya da yapmanız gereken hiçbir şey yok. Eğer dilerseniz yanınıza çekim yapmanıza olanak sağlayacak bir akıllı telefon ya da kamera alabilirsiniz. Uçuş sırasında bu aleti nasıl kullanacağınız konusunda da bilgilendirileceksiniz.

Tatil Doğa ekibiyle bu aktiviteyi bir kez yaptıktan sonra daha fazlasını yapmak isteyeceksiniz. Ayaklarınızı yere bastığınız an önce kendinizi çok iyi hissedeceğinizden, sonrasında da aklınızdan geçen tek şeyin “Bir daha ne zaman yapabilirim?” sorusu olacağından adımız gibi eminiz. Kısacası, bu eşsiz deneyim sizin için eğlenceli bir bağımlılık haline gelebilir; uyarıyoruz🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir