Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgiler ve Bilgilendirme Formu

MADDE 1- SÖZLESMENIN TARAFLARI

SATICI : Ellis Turizm Sey Tas Tic. Ltd. Sti

ADRES : Armutalan Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No:2 D:2 A
Marmaris/Muğla, 48706

VERGİ DAİRESİ VE NUMARASI : 3320399709

TELEFON :+90 532 655 50 61
Web Adresi: “https://www.tatildoga.com

E-posta :

ALICI / MÜŞTERİ :

Adresi:
Telefon:
E-posta:

Alıcı olarakhttps://www.tatildoga.com alışveriş sitesine üye olan kişinin üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2- SÖZLESMENİN KONUSU:

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının, Satıcıya ait “https://www.tatildoga.com” web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, tatildoga.com sitesinde belirtilen niteliklere sahip ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürün ‘ün satış ve teslim şartlarının ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı ;

satışa konu malların;

temel nitelikleri,

satış fiyatı ,

ödeme şekli,

teslimat koşulları vs.

satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler

ve cayma hakkı

konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

“tatildoga.com” sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME TARİHİ:

İş bu sözleşme alıcı tarafından elektronik ortamda onaylandığı tarihte geçerlik kazanır.

MADDE 4-MAL/HİZMET TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

Ürünler hizmet amaçlı olduğu için, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilmeyecek olup aldığı paket tarihi gelince tatil beldemizde kullanabilecektir.

-Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

-SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde ALICI’nın ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

MADDE 5- SÖZLEŞMEYE KONU MAL/ürün ÖZELLİKLERİ:

Mal Cinsi ve türü, Miktarı, Markası, ağırlığı ,esaslı nitelikleri ,Rengi ve Tüm Vergiler Dahil Satış Bedeli “tatildoga.com” adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasında ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

Alıcı mal/ürünler hakkındaki ürünün esaslı niteliklerine ve özelliklerine dair tüm bilgilere sahip olduğunu,satın almaya ilişkin onayı verdiğini,ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını kabul ve beyan eder.

MADDE 6- MAL/ürünün FİYATI:

Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

Faturanın düzenlendiği isim/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/ünvanı aynı olmak zorundadır.
Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı, satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

MADDE 7- ÖDEME PLANI:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının pos’u üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren üç gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin ya da (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir.

Alıcının,kapıda ödeme şeklini seçmesi halinde ,kargo şirketi elemanına nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir.bu durumda siparişini verdiği kargo kendisine teslim edilir

MADDE 8 – CAYMA HAKKI:

Alıcı sözleşme konusu mal/ürünün ;

– mal/ürünün ,iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve “tatildoga.com” web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilir.
– Cayma hakkının kullanılması için ayni süre içinde Satıcıya e-posta ile bildirimde bulunulması
– Cayma Hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.
– Cayma hakkına ilişkin ihbarın,satıcıya ulaşmasını takip eden 10 gün içinde mal/ürün bedelini gösteren Alıcı faturasının da satıcıya iade edilmiş olması şartı ile ,mal/ürün bedeli Alıcıya iade edilir . Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya bedel iadesi yapılmaz.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürün en geç üç gün içersinde satıcıya ,teslimat ve kargo bedeli satıcı tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.

MADDE 10- TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 11 YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Yasal olarak belirlenen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.

SATICI :

ALICI: