İptal ve İade

İPTAL İADE HAKKI

İş bu sözleşme 2019 yılı içerisinde düzenlenecek olan Tatil Doğa aktivite tatili organizasyonu paket tur hizmet sözleşmesidir ve her iki tarafında haklarını garanti altına almayı amaçlar. Good Day Turizm (acenta) turu satın alan kişi (katılımcı) arasında yapılmıştır.

İPTAL İADE

Herhangi bir nedenle iptal ve iadelerde kişiler kendisinin ya da 1.derece akrabasının başına gelebilecek ölüm,  yaralanma, kaza, aktivite ve tatili icra edemeyeceğine dair sağlık, hamilelik vs gibi ya da kişilerin eğitim hayatını etkilyen sınav tarih değişiklikleri ve benzeri durumları iptal nedeni olarak belirterek belgeli ve yazılı olarak centaya bildirmek durumundadır.

Bu durumda iptalin tur başlangıç tarihinden 30 gün öncesine kadar yazılı olarak bildirilmesi kaydıyla iade işlemi yapılır. 30 gün ve sonrasında bildirilen iptal taleplerinde paket tur toplam bedeli üzerinden %20 oranında kesinti uygulanarak iade işlemi yapılır.

Tur başlangıç tarihine 7 gün kala iptal durumunda iade işlemi yapılmaz. İadeler her ayın 16’sı ya da takip eden iş günü, ödemeyi yapan kişi hesabına yapılır. (tüm bu istekler yazılı olarak rezervasyon yapan kişi tarafından bildirilmelidir.)

İptal durumunda kişiler isterlerse tarih değişikliği devir ve içeride saklı tutma hakkını da kullanabilir.

TATİL DOĞA – PAKET TUR HİZMET SÖZLEŞMESİ

Aktivite dolu tatil programı 2019 yılı içerisinde almış olduğunuz tatil paketinize istinaden, herhangi bir sebeple katılımcı olamayacağınız durumlarda kişilere sırası ile aşağıda belirtilen hakları temin eder.

1-Bir başkasına devretme hakkı:

Satın almış olduğunuz tatil paketini sizin şartlarınıza uygun bir başka kişiye devredebilirsiniz. (Değişiklikler rezervasyon yapan kişi tarafından yazılı olarak bildirilmelidir.) Son 7 gün bildirim süresi aşılmamış olması gerekmektedir. *Bir Başkasına Devir Hakkı Sadece 1 Kez Uygulanır.

2-Ödemiş olduğunuz ücreti içeride saklı tutma hakkı:

Satın almış olduğunuz tatil paketinize istinaden yapmış olduğunuz ödeme bedelini 2020 yılı içerisinde düzenlenecek olan 2020 Tatil Doğa aktivite dolu tatil programında kullanabilirsiniz. (Rezervasyon yapan kişi değişikliği yazılı olarak mail yoluyla bildirmelidir.) Bu hakkı Tatil Doğa’nın düzenlemiş olduğu bir başka aktivite dolu tatil programına katılarak da kullanabilirsiniz. Bu husutaki bildirimlerin Tatil Doğa’nın düzenlemiş olduğu aktivite dolu tatil programı başlama tarihine 7 gün kala yazılı olarak yapılması gerekmektedir.

3-Tarih değişiklik hakkı:

Satın almış olduğunuz tatil paketinizin tarihinde değişiklik yapabilirsiniz. Kişinin tarih değişikliği yapması durumunda değişiklik yapılan iki dönem arasındaki fiyat farkı kişinin rezervasyon yapmış olduğu tarihteki fiyatlar baz alınarak yapılır. Eğer değişiklik yapılmak istenen tarihte kontenjan dolmuş ise Tatil Doğa ekibi boş olan kontenjanlar hakkında kişileri bilgilendireceklerdir. (tüm bu istekler rezervasyon yapan kişi tarafından yazılı olarak “e-posta yoluyla” bildirilmelidir.) *Tarih Değişiklik Hakkı Sadece 1 Kez Uygulanır. Son 7 gün bildirim süresi aşılmamış olması gerekmektedir.

4-Herhangi birsebeple ya da olağanüstü haller dahilinde acenta hizmeti yerine getiremeyecek olursa katılımcıların ödemiş oldukları ücretleri ilan edilen tarihte eksiksiz ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

YUKARIDA BAHSİ GEÇEN TÜM AYRINTILAR paket tur hizmet sözleşmesi niteliğindedir. Turu satın alan katılımcı okudu anladı ve kabul ettiğini taahhüt eder.